Последние записи

Дерев’яні духові інструменти

Дерев’яні духові інструменти — найдавніші поряд з барабаном і деякими іншими ударними. На багатьох сюжетах пасторалі, картинках давнини можна побачити всілякі дудочки і сопілки, на яких грали наші предки.

Матеріал був під рукою. Очеретяні тростинки, бамбук і інші гілочки служили основою майбутніх сопілок. Хто і коли здогадався зробити в них дірочки, нікому не відомо. Однак, духові інструменти, зроблені з підручних матеріалів, назавжди зайняли місце в серцях людей.

Люди зрозуміли, що в міру збільшення стовбура змінюється висота звуку, і це розуміння стало поштовхом до вдосконалення інструментів. Поступово вони змінювалися, поки не перетворилися в сучасні дерев’яні духові інструменти. Дерев’яні духові інструменти ви можете купить в https://tos.in.ua/.

До цього дня, музиканти любовно називають ці інструменти «деревом» або «деревинками», хоча цією назвою вже давно перестав відображатися матеріал, з якого їх виготовляють. Сьогодні це не трубочки природного походження, а метал для флейт і саксофонів, ебоніт для кларнетів, пластмаса для блокфлейт.

Проте, дерево залишається незмінним матеріалом автентичних дерев’яних духових інструментів, які дуже популярні і звучать на багатьох сценічних майданчиках світу. До таких відносяться, наприклад, дудук, зурна, жалейка, поперечні флейти народів світу і інші інструменти. Голоси цих інструментів пробуджують в душах людей поклик предків.

Всі ці інструменти об’єднує спільна система отворів — дірочок, які створені для того, щоб можна було збільшити або зменшити довжину ствола інструменту.

Дерев’яні духові інструменти, проте, мають якесь споріднення з мідними духовими інструментами. Це спорідненість полягає в тому, що для видобування звуку необхідне повітря, який випускається легкими. Інших загальних ознак у цих двох груп інструментів немає. Дерев’яні і мідні інструменти можуть об’єднуватися в духовий оркестр.

Забавно! Один диригент, сам, будучи скрипалем, дуже любив духові інструменти. Звуки струнних інструментів здавалися йому дуже прозорими і невагомими. Звуки «міді» він називав «м’ясом», а звуки «дерева» для нього були як хороша приправа до основної страви. Слухаючи духові інструменти, він краще почував музику, відчував її.

Лабіальні і тростинові дерев’яні духові інструменти

За способом видобування звуку, дерев’яні духові бувають лабіальні, до яких відноситься флейта і язичкові або тростинові, до яких відносяться кларнет, саксофон, фагот і гобой.

У першому випадку музиканту не доводиться витрачатися на тростини і мундштуки, а в другому, навпаки, доводиться турбуватися про періодичну їх зміні. Проте, ці витрати виправдані красою звучання і тембром інструментів.

Для маленьких дітей дерев’яні духові інструменти — це якраз те, що потрібно.

Як правило, на мідних інструментах починають навчати тоді, коли з’являються сили і зміцнюється м’язовий корсет, хоча винятки зустрічаються.

Що ж стосується дерев’яних духових, то прекрасний вибір для малюків — блокфлейта. Грати на ній просто і легко, оскільки не потрібно будь-яких зусиль з боку дихального апарату.

Дерев’яні духові інструменти — це інструменти великих можливостей і величезного потенціалу. За всю історію людства вони неодноразово доводили це. Давайте оцінимо їх і ми!


Не нашли то, что искали? Вернитесь к поиску планировок квартир по параметрам типового проекта. Поддержите проект, расскажите о tipdoma.com в социальных сетях:

Adblock
detector