Як проводиться обігрів жолобів та водостоків
У зимовий період на дахах будинків накопичується велика кількість снігу та льоду. Коли починається процес танення, виникає загроза обвалу снігових брил на перехожих та поруч припарковані транспортні засоби. До того ж, зледеніння може пошкодити дах, внаслідок чого виникають протікання та можливі пошкодження фасадів будівель. Щоб убезпечити людей, покрівлю та водостоки, виробники розробили спеціальну систему антизледеніння, яка допомагає позбавити будівлю від криги, а вода, що розтанула, легко зійде по водостоках, не пошкодивши фасад нерухомості.
Важливим елементом даного механізму є нагрівальний кабель, призначений для запобігання утворенню льоду на даху будинку. Якщо сніг уже утворився на поверхні покрівлі, то дроти допоможуть плавно розтопити його та забезпечити відтік води за допомогою водостоку.
Види кабелю для обігріву водостічних труб
Обігрів водостічної системи проводиться за допомогою дротів, що гріють, які між собою відрізняються за способом монтажу і типу. Найпопулярнішими різновидами кабелю є:
- резистивні електричні варіанти Проводи мають постійну потужність по всій довжині, вони працюють у парі з терморегулятором, відрізняються надійністю, довговічністю і доступною ціною;
- саморегулюючі дроти. Дані моделі кабелю можуть автоматично регулювати потужність обігріву, виходячи з показників температури повітря. Кабель характеризується енергоефективністю, унікальною конструкцією, шнур не перегрівається, тому він розроблений для обігріву дахів та водостічних труб у приватних будинках та комерційних приміщеннях.
Установка шнура здійснюється у жолобах, водостоку, карнизі, кромках та інших важкодоступних елементах. Встановлюють кабель уздовж карнизів з обов’язковим дотриманням кроку укладання, який не повинен перевищувати 10 см. Управління роботою кабелю відбувається за допомогою спеціального обладнання, це може бути класичний терморегулятор, а також дорогі метеостанції із вбудованим датчиком вологості.
Особливості обігріву покрівлі
Перш ніж виконати обігрів жолобів та водостоків, необхідно розібратися в багатьох нюансах, щоб витрачені кошти призвели до ефективної роботи всієї системи. Покрівлю умовно ділять на два типи, вона може бути:
- теплою. В даному варіанті дах має недостатню ізоляцію, при якій відбувається витік тепла, який може створити позитивний температурний режим на поверхні під шаром льоду. Через такий витік утворюється зледеніння водостоку, що призводить до утворення бурульок. У даній ситуації кабель, що гріє, встановлюють з розрахунку 50-60 Ватт на кожен метр жолоба або водостоку, виробники рекомендують здійснювати нагрівання всього краю покрівлі;
- холодною. Даний вид даху має відмінну теплоізоляцію. Головною проблемою такої покрівлі є зледеніння, у водостоках така вода замерзає, що призводить до утворення бурульок. Для такого даху рекомендовано використання кабелю, що гріє, потужність 30-40 Ватт.
Виходячи з даних характеристик даху, необхідно здійснювати правильний підбір спеціалізованого кабелю, що гріє. Завдяки використанню такого механізму обігріву можна запобігти утворенню льоду та снігу, здійснити розморожування зледенілих ділянок, що дозволить забезпечити безпеку перехожих та автомобілів, підтримати прохідність водостічних труб та жолобів.